Hétfő,    Dorottya
Megyék napja Ópusztaszeren

Dr Papp Ferenc a Megyék Napja elnevezésű rendezvénnyel kapcsolatban az ezeréves megyerendszerünk jelentőségére hívja fel a figyelmet.


- A megyerendszer fontosságát hangsúlyozandó, az előző évihez hasonlóan Ópusztaszeren (az idén szeptember 30-án) - a Csongrád Megyei Önkormányzattal közös rendezésben - tartjuk meg a Megyék Napját, amelynek keretében a MÖOSZ ezúttal is szeretné felhívni a figyelmet az emlékparkra, mint a nemzeti egység jelképére, nem feledkezve meg annak jelenlegi, siralmas állapotáról sem.

 

Megyék Napja Ópusztaszeren (2007)

Megyék Napja Ópusztaszeren (2007)

 

 

A tavalyi évben, 2007-ben, a pozsonyi csatára és a Honfoglalásra emlékezve nagyszabású és rendkívül látványos, egész napos fesztivál keretében hívtuk fel az ország figyelmét az ezeréves magyar megyerendszerre, ahol minden megyének lehetősége nyílott arra, hogy külön-külön is bemutathassa szűkebb pátriájának jellegzetességeit.

 

Ópusztaszer - Megyék Napja

Ópusztaszer - Megyék Napja

 

 

Bár a híradásukból sokan már korábban is tudomással bírtak, de legtöbben csak most szembesültek az Emlékhely drámai állapotával.

 

Ott helyben, rendkívüli közgyűlés keretében megszületett az egyhangú döntés - felhasználva, azt hogy a MÖOSZ önálló jogi személy, és jogképessége nem esik alapítási korlátozás alá - egy alapítvány létrehozásáról, amely a hőn állított nemzeti egység megteremtését célozva, valamennyi magyar állampolgárt szólítja fel csatlakozásra.

 

Ópusztaszer - Emlékpark

Ópusztaszer - Emlékpark

 

 

Az Alapítvány kuratóriumába - éppen a nemzeti egység jeleként - igyekeztünk olyan neves közéleti személyeket felkérni, akiknek eddigi életútja önmagában is garancia törekvéseink őszinteségére, így pl. Dr. Magyar Annna a közgyűlés elnöke; dr. Kiss-Rigó László Szeged-Csanád megyei püspök, Vargha Miklós előadóművész vagy dr. Majtonyi János volt külügyminiszter. A szintén felkért Jankovich Marcell azért nem vállalhatta, mert - információnk szerint - már tagja egy másik hasonló célú alapítványnak (elnézést kérve, ha valakit kihagytam volna).

 

Az idei rendezvényünkön - kihasználva a várható sajtónyilvánosságot - örömmel jelentjük be, hogy Alapítványunk, amely az „Ópusztaszeri Nemzeti Émlékpark felújításáért" elnevezést viseli - immáron jogerős bírósági nyilvántartással rendelkezik, egyben megtartja első, nyilvános kuratóriumi ülését.

 

MÖOSZ - Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége

MÖOSZ - Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége

 

A nap többi műsorszámának szervezése még folyamatban van, így arról most nem árulnék el többet, de napokon belül kész programmal állunk a nyilvánosság elé.

 

Viszontlátásra Ópusztaszeren!

 

Szólj hozzá a fórumon!

MÖOSZ Online - Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége


 

MÖOSZ Videógaléria
Legfrissebb híreink